TRABZON / TONYA GELİŞİM KAMPI SONA ERDİ

Tonya ilçesinde eşsiz doğa manzarasını bünyesinde barındıran Kadıralak Yaylası’nda ormaniçi eğitimi alan çocuklar, ilçe merkezinde de sprint eğitimi gördü. Farklı illerden gelerek ilk kez oryantiring ile Tonya’da tanışan çocuklar, milli takım antrenörleri ile çalışma fırsatı buldu. Kampa katılanlar, Tonya merkez ve Kadıral’ın oryantiring haritasını da çıkardılar.

DESTEKSİZ OLMAZ

Türkiye Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı Fatih Bektaş, “Başkanımız Hacer Akyüz’ün çabası, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ün desteği ile, bu kampın Tonya’da yapılması konusunda Trabzon Milletvekili Salih Cora, Tonya Kaymakamı Halit Mengi ve Belediye Başkanı Osman Beşel ile, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Kurt’un önemli yardımları oldu” dedi.

ORYANTİRİNG OKULU

Tonya’nın oryantiring merkezi yapılması konusunda girişimlerini sürdürdüklerini ifade eden Bektaş, “Federasyonumuz burada bir oryantiring okulu açmayı planlıyor. Çayıriçi’ndeki 8 derslikli okulu alıp onararak bunu gerçekleştirirsek, burada milli takım dahil sürekli eğitim - kamplar yapılabilir. Bu konuda hem ilçe yetkililerinin, hem siyasilerin, hem de halkımızın desteğini istiyoruz” diye konuştu.

#hepbirliktedahaiyiye
Hacer Akyüz