FİNİKE BELEDİYESİ 3. KADEME ORYANTİRİNG YARIŞMASI VE ULUSLARARASI ANTALYA ORYANTİRİNG GÜNLERİ

 

Finike Belediyesi ve Türkiye Oryantiring Federasyonu birlikteliği ile 1-4 Şubat 2018 tarihlerinde yapılacak  yarışmalarla ilgili planlama ve harita çalışmaları için , Antalya İl Temsilcisi Sayın Ayla SARAÇOĞLU, Harita Kurul Başkanı Sayın Mehmet KÜÇÜKÇOLAK  ve Etkinlik Direktörü Sayın Fatih UYGUN Finike Belediye Başkan V. Sayın Kemal GÖKYAR ve Başkan Yardımcısı Sayın Cemal Kurucu OSKAY ziyaret edilmiştir.

Belediye Başkanımız,

Finike Belediyesi olarak ;Dünya da 80 ülkede yaygın olarak yapılan Oryantiring Finike de bir ilk olarak ilçemizde yarışlara sahne olacak.

Oryantiring Federasyonu il birlikte “3. KADEME ORYANTİRİNG YARIŞMASI ULUSLARARASI ANTALYA ORYANTİRİNG GÜNLERİ” 1-4 Şubat 2018 tarihlerinde icra edeceğiz.

Antalya olarak her yıl yerli ve yabancı Oryantiring sporcularına yarışma ve kampla ev sahipliği yapmaktadır. Bu yıl Ev sahipliğini FİNİKE olarak üstlenmiş durumdayız.

Bu yarışmalarla ilçemizin ulusal ve uluslararası arenada ön plana çıkacağını düşünmekteyiz.

2017 yılında Dünya Oryantiring Günü faaliyetleir kapsamında Dünya rekoru kırarak en fazla katılımın gerçekleştiği Türkiye’ nin bu rekoruna  yaklaşık 4000 kişilik  sporcu ile destek veren Antalya da Oryantiring e olan ilgi bizleri memnun ediyor.

1-4 Şubat 2018 tarihlerinde FİNİKE de yapılacak olan 3. kademe oryantiring yarışması ve uluslararası Antalya oryantiring günlerine tüm kulüpleri ve hemşirelerimiz bekliyoruz  ifadesini kullandı.